۱۴:۲۲:۱۹ - پنج شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
مصرف الکل با کبد ما چه می‌کند؟+ فیلم
نوشیدن تفننی یک لیوان مشروبات الکلی آنهم هر چند وقت یکبار مشکلی برای کبد ایجاد نمی‌کند. اما وقتی میزان مصرف از حالت تفنن خارج شود، داستان رنگ دیگری به خود می‌گیرد. سیمای زاگرس به نقل از دویچه وله آلمان:   نوشیدن تفننی یک لیوان مشروبات الکلی آنهم هر چند وقت یکبار مشکلی برای کبد ایجاد نمی‌کند. […]

نوشیدن تفننی یک لیوان مشروبات الکلی آنهم هر چند وقت یکبار مشکلی برای کبد ایجاد نمی‌کند. اما وقتی میزان مصرف از حالت تفنن خارج شود، داستان رنگ دیگری به خود می‌گیرد.سیمای زاگرس به نقل از دویچه وله آلمان:   نوشیدن تفننی یک لیوان مشروبات الکلی آنهم هر چند وقت یکبار مشکلی برای کبد ایجاد نمی‌کند. اما وقتی میزان مصرف از حالت تفنن خارج شود، داستان رنگ دیگری به خود می‌گیرد.

    
کبد یا همان جگر در سمت راست ناحیه شکم زیر دنده‌ها قرار گرفته است. این عضو با وزنى حدود یک کیلو تا یک کیلو و دویست گرم بزرگترین اندام درونى بدن است و از دو بخش به هم چسبیده تشکیل شده است.
در صورت آسیب یا بیمارى این امکان وجود دارد که بخشى از کبد را جدا کرد اما زندگى بدون کبد امکان پذیر نیست. این عضو به عنوان پالایشگاه بدن عمل مى‌کند. مصرف بیش از حد الکل می‌تواند این پالایشگاه را با مشکلات جدی روبرو کرده یا از کار بیندازد.

۱

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس