۱۷:۴۰:۴۷ - پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اعتبارات متوازن کهگیلویه و بویراحمد ۲۸۰۰ میلیارد ریال است.
اعتبارات متوازن امسال این استان ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است که در نشست آینده شورای برنامه ریزی و توسعه استان بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات متوازن امسال این استان ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال […]

اعتبارات متوازن امسال این استان ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است که در نشست آینده شورای برنامه ریزی و توسعه استان بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات متوازن امسال این استان ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است که در نشست آینده شورای برنامه ریزی و توسعه استان بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود.

 اعتبارات متوازن بر اساس فصل، برنامه و دستگاه اجرایی و با هدف کاهش فاصله شاخص های توسعه ای با میانگین کشوری اختصاص یافته و بین استان های کمتر برخوردار کشور توزیع می شود. 
 حسن نوروزی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: با توجه به مهلت سه روزه تا پایان سال مالی ۱۳۹۶ باید یکی از اولویت های مهم کاری مدیران اجرایی این استان جذب اعتبارات باقیمانده از سال قبل باشد.
وی افزود: میزان اعتبارات جذب نشده سال گذشته کهگیلویه و بویراحمد توسط دستگاه های اجرایی این استان حدود ۴۵۰ میلیارد ریال است که سه روز دیگر برای جذب کامل آن مهلت دارند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به مبلغ، بیان کرد: ۴۳٫۵ درصد از اعتبارات هزینه ای ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۷ این استان تخصیص یافته که هفته آینده با تشکیل کمیته تخصیص استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود.
نوروزی عنوان کرد: ۹۶ میلیارد ریال از محل مدیریت بحران به منظور بازسازی خسارت های ناشی از زلزله های اردیبهشت و خرداد امسال شهرستان های بویراحمد و دنا ابلاغ شده که به زودی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان توزیع می شود.
وی ابراز داشت: ۱۳۶ میلیارد ریال برای رفع تنش آبی در برخی شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد به شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی این استان ابلاغ شده که در آینده نزدیک توزیع خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ میلیارد ریال مربوط به تهاتر بدهی دستگاه های اجرایی این استان مربوط به سال مالی ۱۳۹۶ است که ابلاع شده و برای تخصیص آن باید اصلاح موافقت نامه انجام شود.
وی بدون اشاره به مبلغ، اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در سال مالی ۱۳۹۶ حدود ۲۹۰ میلیارد ریال اضافه بر اعتبارات مصوب خود تخصیص داشته است.
نوروزی بیان کرد: ۲۰ طرح عمرانی برجسته و مهم کهگیلویه و بویراحمد در قالب اقتصاد مقاومتی به زودی برای واگذاری به بخش خصوصی انتخاب می شود.
وی عنوان کرد: شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه ای، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد طرح های عمرانی نیمه تمام خود را هر چه سریعتر برای واگذاری به بخش خصوصی تعیین و به سازمان برنامه و بودجه این استان اعلام کنند.

*
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: استقرار میز خدمت در دستگاه های اجرایی این استان در راستای تکریم ارباب رجوع، کاهش هزینه ها و افزایش سرعت در انجام کارها راه اندازی شود زیرا یکی از ملاک های ارزیابی عملکرد مدیران استان خواهد بود.
جعفر گوهرگانی اظهار داشت: مکاتبه هایی با هیأت دولت در مورد تعطیلی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در روزهای پنجشنبه انجام که با آن موافقت نشد.
وی افزود: ساعت کار دستگاه های اجرایی در ۶ شهرستان گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد شامل گچساران، باشت، کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده برای صرفه جویی در مصرف برق و دیگر حامل های انرژی از ۶ و نیم صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه عصر روزهای شنبه تا پنجشنبه است.
گوهرگانی بیان کرد: در ۲ شهرستان سردسیری کهگیلویه و بویراحمد شامل بویراحمد و دنا نیز ساعت کار دستگاه های اجرایی از ساعت هفت و نیم صبح تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه عصر روزهای شنبه تا پنجشنبه خواهد بود. 
وی با اشاره به نزدیک بودن هفته دولت (۲ تا ۸ شهریور)، عنوان کرد: مشخصات طرح های عمرانی و اقتصادی قابل افتتاح یا کلنگ زنی در هفته دولت امسال هر چه زودتر توسط دستگاه های اجرایی استان اعلام شود.
گوهرگانی ابراز داشت: فرمانداران هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد بحث مهم طرح ها و تسهیلات اشتغال روستایی را با جدیت پیگیری کنند زیرا فرصتی ارزنده برای رونق تولید و کاهش معضل بیکاری در روستاهای استان است.

*
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به کمبود تولید برق در کشور و این استان به دلیل کم بارشی سال های اخیر باید مقوله مهم مدیریت مصرف توسط مردم و دستگاه های اجرایی استان جدی گرفته شود.
داوود راهزادی اظهار داشت: این امر مهم را می توان با روش هایی شامل کاهش ساعت کار دستگاه های اجرایی، خاموشی های بابرنامه و صرفه جویی هر چه بیشتر مردم محقق کرد.
وی افزود: تیر سال گذشته میزان پیک یا اوج مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد ۴۱۷ مگاوات در روز و ۴۱۵ مگاوات در شب بود اما با فرهنگ سازی لازم در زمینه ضرورت اصلاح الگوی مصرف این میزان در تیر امسال به ۴۱۵ مگاوات در روز و ۴۱۲ مگاوات در شب کاهش یافت.
راهزادی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مدیریت مصرف برق رتبه ۱۳ کشور را در تیر امسال کسب کرد.
وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر میزان مصرف برق روزانه خود را تا حدود ۲۰ درصد کاهش دهند.

*
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کشور و این استان در شرایط خاصی به لحاظ منابع آب قرار دارد و باید چنین موضوعی بیش از پیش برای مردم تبیین شود تا بهتر بتوان مدیریت مصرف را انجام داد.
سید علی لدنی نژاد بروز معضل تنش آبی در چهار شهر یاسوج، مادوان، باشت و دیشموک را یادآور شد و اظهار داشت: بیشترین تنش آبی نیز در یاسوج و به دلیل بالا بودن جمعیت آن است.
وی افزود: عبور از معضل تنش آبی در این چهار شهر کهگیلویه و بویراحمد مستلزم همکاری هر چه بیشتر مردم و دستگاه های اجرایی و رعایت اصلاح الگوی مصرف خواهد بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جدا شدن آب آشامیدنی از آب فضای سبز در منازل مسکونی و دستگاه های اجرایی این استان ضروری است.
لدنی نژاد عنوان کرد: نصب و استفاده از تانکر ذخیره آب بر روی پشت بام منازل مسکونی و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در مناطق گرمسیری استان مورد توجه جدی باشد.
وی ابراز داشت: در بحث آموزش و فرهنگ سازی برای صرفه جویی مصرف آب در کهگیلویه و بویراحمد ۲ قشر کودکان و زنان خانه دار به دلیل اثرگذاری بیشتر در اولویت هستند.

*
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این استان با مشکل کمبود مکان مناسب برای دفن پسماند مواجه است که باید هر چه سریعتر برطرف شود. 
محسن جعفری نژاد اظهار داشت: لازم است که فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ را بیش از پیش بین مردم کهگیلویه و بویراحمد نهادینه کرد.
وی افزود: با توجه به گستردگی آلودگی های زیست محیطی مواد پلاستیکی باید میزان مصرف آنها در کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافته و ظروف گیاهی ارگانیک جایگزین آنها شود.
جعفری نژاد بیان کرد: باید در تمامی طرح های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد که در آینده اجرا و افتتاح می شوند مسائل زیست محیطی با دقت رعایت شود.
وی عنوان کرد: استفاده مجدد از پساب واحدهای تولیدی و صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در دیگر امور شامل آبیاری فضای سبز یکی از راهکارهای مناسب برای مدیریت منابع آب در این استان است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس