۱۲:۱۱:۲۶ - سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷
حجم آب سد کوثر گچساران ۱۰۰ میلیون متر مکعب کاهش یافت.
ذخیره آب سد کوثر در این شهرستان هم اینک ۲۴۲ میلیون متر مکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ذخیره آب سد کوثر در این شهرستان هم اینک […]

ذخیره آب سد کوثر در این شهرستان هم اینک ۲۴۲ میلیون متر مکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ذخیره آب سد کوثر در این شهرستان هم اینک ۲۴۲ میلیون متر مکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

اکبر خدری اظهار داشت: حجم آب سد کوثر در مدت مشابه سال آبی گذشته ۳۴۲ میلیون متر مکعب بود.
وی، گنجایش مخزن سد کوثر را ۵۸۰ میلیون متر مکعب ذکر کرد و گفت: این سد سالانه آب آشامیدنی ۲۰ شهرستان و ۲ هزار روستای استان‌های هرمزگان، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر را تأمین می‌کند.
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز این مخزن بتونی با سطح دریا ۶۲۵ متر است گفت: هم اکنون تراز این سد ۵۹۷٫۵۰ متر که نسبت به مدت مشابه ۱۰ متر کاهش داشته است.
خدری اظهار داشت: تراز نرمال این سد در مدت مشابه سال گذشته ۶۰۷٫۵۰ بوده است.
وی گفت:۲۱۰میلی متر بارش در سال آبی ۹۷-۹۶ در ایستگاه هواشناسی سد ملی کوثر گچساران به ثبت رسید در حالی که این میزان در مدت مشابه ۲۷۰ میلی متر بوده است. 
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن یک درصد از خاک کشور نزدیک به ۱۰ درصد از روان آب‌های کشور را در اختیار دارد.
رودخانه‌های فصلی و دائمی کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر طول دارند.
سد ملی کوثر در ۵۵ کیلومتری دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس