۱۸:۵۴:۱۸ - جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷
۴۰۰ تن محصول کلزا در باشت برداشت شد.
۴۰۰ تن محصول دانه روغنی کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال پیش افزایش چشمگیری داشته است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر جهاد کشاورزی باشت گفت: ۴۰۰ تن محصول دانه روغنی کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال پیش افزایش چشمگیری داشته است. جواد […]

۴۰۰ تن محصول دانه روغنی کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال پیش افزایش چشمگیری داشته است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر جهاد کشاورزی باشت گفت: ۴۰۰ تن محصول دانه روغنی کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال پیش افزایش چشمگیری داشته است.

جواد شمشیری افزود: محصول کلزای برداشت شده از سوی دولت به صورت تضمینی به قیمت هر کیلوگرم ۲۷ هزار و ۸۳۰ ریال خریداری شد که تاکنون نیمی از بهای محصول خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است.
وی بیان کرد: سطح زیر کشت محصول دانه‌ روغنی کلزا در این شهرستان امسال ۵۰۰هکتار بود که نسبت به سال قبل ۲ برابر شده شده است.
وی بیان کرد: خرید تضمینی محصول کلزا دلیل استقبال کشاورزان باشتی از کشت این محصول بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی باشت بیان کرد: به دلیل اهمیت رعایت الگوی کشت در رشد کمی و کیفی محصولات کشاورزی حمایت از کشت دانه روغنی کلزا در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد.
شمشیری گفت: آبیاری زمین‌های زیرکشت محصول دانه‌ روغنی کلزا به‌ صورت آبیاری‌های نوین و سنتی انجام می‌شود.
وی عنوان کرد: توزیع بذر یارانه‌ای از دیگر سیاست‌های جهاد کشاورزی برای حمایت از افزایش کشت کلزا است.
شمشیری ابراز داشت: کشت متناوب گندم، ذرت و کلزا در مزارع کشاورزی باعث بهره وری بهتر از منابع آب و خاک و راهکاری برای خروج از کشاورزی سنتی است.
مدیر جهاد کشاورزی باشت همچنین از خریداری سه هزار و ۷۰۰ تن گندم از کشاورزان این شهرستان خبر داد.
وی گفت: میزان تولید گندم در باشت به دلیل خشکسالی و تراکنش نامناسب بارندگی در این شهرستان امسال نسبت به پارسال حدود ۵۰درصد کاهش یافته است.
شمشیری ابراز داشت: در حالی که سال گذشته ۱۲ هزار تن گندم در این شهرستان برداشت شده امسال براساس پیش بینی های کارشناسی میزان تولید این محصول به هفت هزار تن کاهش خواهد یافت.
وی افزود: سطح زیر کشت مزارع گندم این شهرستان ۱۰ هزار هکتار است
۲۲ هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی در باشت وجود دارد که از این میزان ۱۲ هزار و ۷۰۰ هکتار قابل کشت است.
بیش از هشت هزار نفر بهره بردار در این شهرستان وجود دارد که در زمینه‌های باغداری، زراعت، زنبورداری و دامداری فعالیت می‌کنند.
شهرستان ۲۴ هزار نفری باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس