۱۰:۱۶:۵۷ - سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
جزئیات آتش سوزی قهوه خانه اهواز،۱۰ کشته و ۲۶ زخمی/ دستگیری مظنون اصلی.
بر اساس آخرین آمار، این آتش سوزی ۱۶ نفر شامل ۱۰ فوتی و ۶ مصدوم داشته است. سیمای زاگرس به نقل از مهر:   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز جزئیات عملیات اطفای حریق سنگین در قهوه خانه ای در اهواز را تشریح کرد. آتش پاد علی تراب پور اظهار کرد: بامداد امروز […]

بر اساس آخرین آمار، این آتش سوزی ۱۶ نفر شامل ۱۰ فوتی و ۶ مصدوم داشته است.


آتش سوزی علوفه
سیمای زاگرس به نقل از مهر:   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز جزئیات عملیات اطفای حریق سنگین در قهوه خانه ای در اهواز را تشریح کرد.

آتش پاد علی تراب پور اظهار کرد: بامداد امروز با تماس شهروندان خبر آتش سوزی گسترده ای در یک قهوه خانه واقع در کوی علوی و محبوس شدن افراد در آن اطلاع رسانی شد.

وی افزود: پرسنل ستاد فرماندهی ۱۲۵ با توجه به تجربه و سابقه فراوان تعدد تماس ها و بحث محبوس شدن افراد در داخل قهوه خانه بلادرنگ از سه ایستگاه همجوار و نزدیک به محل حادثه ۶ دستگاه خودروی اطفا حریق و امدادنجات با کلیه تجهیزات تخصصی به محل اعزام کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: آتش نشانان ۴ دقیقه بعد در محل حاضر و به اجرای عملیات پرداختند.

آتش پاد تراب پور بیان کرد: فرمانده تیم عملیاتی به محض ورود به صحنه حادثه مشاهده کرد که حجم عظیمی از آتش بخش عمده ای از درب ورودی و محیط را در برگرفته پس با بکارگیری حداکثری نفرات و تجهیزات با تلاش فراوان موفق به ورود به قهوه خانه می شود ولی متاسفانه باتوجه به اینکه تزئینات داخلی همگی از چوب و مواد قابل اشتعال بوده و مکان موردنظر به دلیل نامعلومی خیلی سریع و در وسعت زیاد مشتعل شده متاسفانه دو آتش نشان مصدوم و ۱۰ نفر از حاضران در انتهای قهوه خانه فوت و تعداد ۴ نفر از مصدومان توسط آتش نشانان نجات یافتند.

وی یادآور شد: متاسفانه تجمع و حضور اهالی در محل علاوه بر اینکه احتمال بروز حوادث در آن مکان پرخطر را افزایش می داد بلکه موجب کندی دسترسی نیروها و ماشین آلات امدادی شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: با تلاش خستگی ناپذیر آتش نشانان از سرایت آتش به ساختمان های مسکونی و بازار همجوار جلوگیری و در نهایت حریق در کانون کنترل و مهار شد.

آتش پاد تراب پور یادآور شد: علت حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی و اعلام می شود.

وی خبر داد: در این عملیات نفس گیر ۳۰ آتش نشان به همراه معاونت عملیات، مدیران مناطق عملیاتی با استفاده و بکارگیری ۹ دستگاه انواع خودروهای امدادنجات، اطفای حریق، تانکر آبرسان پشتیبانی و خودروهای واکنش سریع شرکت داشتند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان از خداوند منان برای درگذشتگان طلب رحمت و مغفرت و برای مصدومان حادثه بهبودی و سلامت مسئلت کرد.

 

۱۰ نفر کشته شدند/ هویت ۶ نفر مشخص نیست

آتش سوزی کیوسک

 مدیر فوریت های پزشکی خوزستان با اشاره به آمار کشته ها و مصدومان آتش سوزی قهوه خانه اهواز گفت: بر اساس آخرین آمار، این آتش سوزی ۱۶ نفر شامل ۱۰ فوتی و ۶ مصدوم داشته است.

شهیار میرخشتی مدیر فوریت های پزشکی خوزستان اظهار کرد: افراد کشته شده ۱۰ نفر هستند که هویت ۴ نفر مشخص و هویت ۶ نفر دیگر شناسایی نشده است.

وی افزود: حسن حیدری، عدنان عفراوی، فوائد غافلی و فرحان حردانی فوت شدگان شناسایی شده هستند.

مدیر فوریت های پزشکی خوزستان تصریح کرد: هویت ۶ نفر دیگر یا به دلیل همراه نداشتن مدرک سجلی یا شدت سوختگی همچنان مشخص نیست.

وی بیان کرد: هم اکنون هفت جسد در بیمارستان طالقانی، دو جسد در بیمارستان گلستان و یک جسد در بیمارستان امام (ره) اهواز است.

میرخشتی در خصوص اسامی مصدومان بستری شده در بیمارستان ها گفت:

حمزه طائی با ۴۵ درصد سوختگی و ۳۲ ساله بستری در بیمارستان طالقانی 

هاشم عفراوی با ۷۰درصد سوختگی ۱۹ساله بستری در بیمارستان طالقانی از جمله مصدومان هستند.

 فوائد عامری پو با ۲۱ درصد سوختگی ۲۷ساله و بستری در بیمارستان طالقانی یکی دیگر از مصدومان است.

مدیر فوریت های پزشکی خوزستان خبر داد: عبدالحسین غافلی ۶۳ ساله که صاحب قهوه خانه است نیر به علت دود گرفتگی و ناراحتی قلبی در بیمارستان آیت الله کرمی بستری است.

وی یادآور شد: صلاح الهایی سحر ۳۰ ساله یکی از آتش نشانان مصدوم به علت دود گرفتگی بود که از بیمارستان آیت الله کرمی ترخیص شد.

میرخشتی گفت: سید احمد فاطمی ۳۷ساله نیز بر اثر خفگی و دود گرفتگی در بیمارستان گلستان بستری است.

 

مظنون اصلی قتل ۱۱ نفر قهوه خانه اهواز دستگیر شد

دستگیری سارق
  فرمانده انتظامی اهواز از دستگیری مظنون اصلی قتل ۱۱ نفر قهوه خانه شهرستان اهواز در کمتر از چهار ساعت خبر داد.

 به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد صفری در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک قهوه خانه ای در شهرستان اهواز، بلافاصله ماموران پلیس و نیروهای امدادی در محل حادثه حاضر شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه آتش سوزی بسیار گسترده بوده است، اظهار کرد: ماموران آتش نشانی حریق را مهار کردند اما متاسفانه در این حادثه ۱۱ نفر کشته و پنج نفر دیگر مجروح شدند که توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ صفری صریح کرد: با بررسی دقیق و موشکافانه کارآگاهان پلیس آگاهی از محل حادثه و انجام تحقیقات میدانی یک نفر را به هویت «م – م» که مظنون اصلی آتش سوزی بوده را در کمتر از چهار ساعت شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز بیان کرد: اخبار و جزئیات این حادثه متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس