۱۶:۳۰:۵۰ - پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
سه سال گذشته گرم‌ترین سال‌ها در زمین
سازمان جهانی هواشناسی در گزارش سالانه خود اعلام کرد سه سال اخیر گرم‌ترین سال‌ها در تاریخ هواشناسی بودند.   سیمای زاگرس به نقل ازخبرگزاری صداوسیما:  سازمان جهانی هواشناسی در گزارش سالانه خود اعلام کرد سه سال اخیر گرم‌ترین سال‌ها در تاریخ هواشناسی بودند.  سازمان جهانی هواشناسی( World Meteorological Organization) در گزارش سالانه خود که روز پنجشنبه […]

سازمان جهانی هواشناسی در گزارش سالانه خود اعلام کرد سه سال اخیر گرم‌ترین سال‌ها در تاریخ هواشناسی بودند. 

سیمای زاگرس به نقل ازخبرگزاری صداوسیما:  سازمان جهانی هواشناسی در گزارش سالانه خود اعلام کرد سه سال اخیر گرم‌ترین سال‌ها در تاریخ هواشناسی بودند.

 سازمان جهانی هواشناسی( World Meteorological Organization) در گزارش سالانه خود که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد سه سال اخیر گرم‌ترین سال‌ها در تاریخ هواشناسی بودند و پدیده‌هایی که در حال حاضر در استرالیا، قطب شمال و آفریقای جنوبی مشاهده می شوند، می توانند سال ۲۰۱۸ را نیز در همین مسیر قرار دهند.

پتری تالاس دبیر کل این نهاد وابسته به سازمان ملل در این گزارش اعلام کرد: «ابتدای ۲۰۱۸ با همان شرایط آب و هوایی شروع شد که سال ۲۰۱۷ پایان یافت، شرایط آب و هوایی خشنی که به قیمت جان انسان‌ها تمام می شود و امکانات معیشتی را نابود می کند.»
سازمان جهانی هواشناسی در گزارش خود خاطر نشان کرد سال ۲۰۱۶ گرم‌ترین سال روی کره زمین از زمان شروع جمع‌آوری داده‌های مربوط به آن در قرن نوزدهم بود.
سال‌‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در مکان دوم هستند.
گزارش سازمان جهانی هواشناسی با استناد به مطالعه شرکت بیمه‌ آلمانی «مونیخ ری» می گوید ضررهای مادی مرتبط با پدیده‌های آب و هوایی یا جوی در سال ۲۰۱۷، حدود ۳۲۰ میلیارد دلار برآورد می شود که رقمی بی سابقه به شمار می رود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس