۰:۰۵:۰۲ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
مراکز موجود جوابگوی نیاز درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیست.
 مراکز درمانی موجود از جمله تنها بیمارستان شهدای گمنام در یاسوج جوابگوی نیاز درمانی بیماران و بیش از ۳۰۰هزار بیمه شده اصلی و تبعی این نهاد در استان نیست. سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که مراکز درمانی موجود از جمله تنها بیمارستان شهدای گمنام […]

 مراکز درمانی موجود از جمله تنها بیمارستان شهدای گمنام در یاسوج جوابگوی نیاز درمانی بیماران و بیش از ۳۰۰هزار بیمه شده اصلی و تبعی این نهاد در استان نیست.سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که مراکز درمانی موجود از جمله تنها بیمارستان شهدای گمنام در یاسوج جوابگوی نیاز درمانی بیماران و بیش از ۳۰۰هزار بیمه شده اصلی و تبعی این نهاد در استان نیست.

٩٣ هزار بیمه شده اصلی و در مجموع بیش از ٣٠٠ هزار بیمه شده اصلی و تبعی در استان کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش خدمات و حمایت های تامین اجتماعی قرار دارند.

 پیام اکبری عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان تامین اجتماعی شهدای گمنام یاسوج که ابتدا و در زمان بهره برداری تنها یک ده کلینیک بود و اکنون به بیمارستانی با امکانات و تجهیزات محدود برخوردار شده است نیز با چالش ها و کمبودهای شدید از جمله کمبود نیروی انسانی مواجه است.
بیمارستان شهدای گمنام یاسوج با زیربنای حدود چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع در سه طبقه و با ۳۲ تخت در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید.
این بیمارستان ظرف سال های گذشته نیز به حدود ۶۰ تخت فعال ارتقا یافته اما همچنان با چالش ها و کمبودهای درمانی زیادی مواجه است.
اکبری یادآور شد: این بیمارستان در زمان بهره برداری خود شرایط و قابلیت لازم برای یک بیمارستان در حد استاندارد و ناحیه ای برای یک شهر پرجمعیت و با تعداد مراجعان و بیمه شدگان فراوان خود را در شهر یاسوج نداشت.
وی بیان کرد: بر اساس سطح بندی خدمات و شاخص های موجود یک بیمارستان ناحیه ای ۹۸ تختخوابی به طور نسبی دارای ۹بخش درمانی مجهز است.
مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این بیمارستان که در سال ۱۳۹۰ با چهار تخت اورژانس و چهار اتاق زایشگاه با ۱۶ کادردرمانی تحویل شد.
اکبری ادامه داد: به دلیل نیاز بیمه شدگان همچنین ناچار به افزودن تعداد تخت‌ها به‌ویژه در بخش اورژانس و زایمان از چهار تخت به ۱۰ تخت شده ایم اما همچنان بهدلیل کمبود شدید کادردرمانی خدمات دهی به بیماران رضایت بخش نیست.
وی گفت: این بیمارستان در آن زمان و سال های ۹۱ تا ۹۲ دارای بخش‌های اتاق عمل، اطفال، داخلی، جراحی، آزمایشگاه بود.
مدیردرمان تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد افزود: زایشگاه این بیمارستان نیز با زیربنای ۳۲۰ متر مربع و اعتباری افزون بر ۱۵میلیارد ریال در سال ۹۴ افتتاح شد.
اکبری یادآور شد: بخش پاتولوژی این بیمارستان با حدود ۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال با زیربنای ۵۰ متر مربع نیز دراسفند سال ۱۳۹۵ افتتاح شد.
مدیردرمان تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: هم اینک بازسازی وتوسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج با اعتباری افزون بر ۱۶ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد در حال اجراست.
اکبری یادآور شد: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون افزون بر ۲۸۰ مورد عمل جراحی گوش و حلق و بینی در این بیمارستان انجام شده است. 
وی بخش های ارتوپدی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی ،رادیولوژی و سونوگرافی را از دیگر بخش های اضافه شده این بیمارستان ظرف سه سال گذشته عنوان کرد.


علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در هفته های گذشته در بازدید سرزده از بیمارستان شهدای گمنام یاسوج خدمات دهی این مرکز درمانی را به بیمه شدگان و بیماران نامطلوب ارزیابی کرد و خواهان ساماندهی و ارتقا سطح خدمات دهی و تجهیز و امکانات مورد نیاز درمانی در این بیمارستان در اسرع وقت شد.
اکبری گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بخش‌های آی سی یو و نوزادان بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در تیر ماه سال ۱۳۹۷ راه اندازی خواهد شد.
وی ادامه داد: تعداد مراجعان به مراکز درمانی سرپایی تامین اجتماعی در استان روزانه حدود پنج هزار مورد و شمار پذیرش شدگان در بخش بستری نیز به طور میانگین ۱۵ بیمار در روز است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس