۱۶:۰۳:۲۲ - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
اخطار سازمان هواشناسی برای استان کهگیلویه و بویراحمد
بارش باران و وزش باد شدید، همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در جنوب چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌ و بویراحمد و شرق خوزستان.    سیمای زاگرس به نقل از سازمان هواشناسی:  پیرو اخطاریه شماره ۶۷ شنبه مورخ  ۱۳۹۶/۱۱/۲۲،  وضع هوای مناطق متاثر از سامانه بارشی طی سه روز آینده به […]

بارش باران و وزش باد شدید، همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در جنوب چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌ و بویراحمد و شرق خوزستان.  
اخطاریه شماره 68 دوشنبه مورخ 96/11/23

سیمای زاگرس به نقل از سازمان هواشناسی:  پیرو اخطاریه شماره ۶۷ شنبه مورخ  ۱۳۹۶/۱۱/۲۲،  وضع هوای مناطق متاثر از سامانه بارشی طی سه روز آینده به شرح زیر پیش بینی می شود: 
دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳: بارش باران همراه با بارش برف در نواحی کوهستانی و وزش باد در غرب و جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان وکرمانشاه، بارش برف در شمال زنجان و نواحی کوهستانی در استان های قزوین، البرز و تهران. 


سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴: بارش باران و برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران، مازندران، گیلان، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های لرستان و چهارمحال و بختیاری، بارش باران و وزش باد شدید در استان‌های، لرستان، شمال و شرق خوزستان و ایلام گاهی با رگبار باران و احتمال سیلابی شدن مسیل ها. بارش در مناطق کوهستانی در جنوب لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری عمدتاً به شکل برف خواهد بود.


چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۵: بارش برف و وزش باد شدید در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، ارتفاعات گلستان، استان خراسان‌شمالی، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های چهارمحال و بختیاری،  بارش باران و وزش باد شدید، همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در جنوب چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌ و بویراحمد و شرق خوزستان. 

در این مدت نواحی کوهستانی مناطق یاد شده بویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده هراز لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه آلودگی و کولاک برف پیش بینی می شود. بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی شامل برنامه ریزی زمان مناسب برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توصیه می شود.
روز سه‌شنبه وزش باد شدید در استان‌های خوزستان و بوشهر موجب گردوخاک و کاهش دید می شود و احتمال اختلال در حمل و نقل بخصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای استان خوزستان وجود دارد.

 

پیرو اطلاعیه شماره ۹۹ شنبه مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱، با توجه به پیش بینی تشدید بارش، وضع هوای مناطق متاثر از سامانه بارشی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به شرح زیر پیش بینی می شود: 
از بعد از ظهر دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳: بارش برف و باران و وزش باد شدید در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، غرب کردستان ، جنوب اردبیل ،ارتفاعات استانهای البرز، تهران و مازندران.
سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴: بارش برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، نیمه شمالی و شرقی زنجان، ارتفاعات سمنان ، شرق و شمال لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری و بارش باران و برف در دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز و تهران، بارش باران و برف و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در کرمانشاه، مرکز و جنوب لرستان، شمال و شرق خوزستان، ایلام و بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان و مازندران.
در این مدت در جاده های کوهستانی مناطق یاد شده و نیز محورهای تهران به شمال بویژه در محورهای چالوس و هراز لغزندگی جاده ها و به علت مه آلودگی و کولاک برف کاهش دید و اختلال در تردد پیش بینی می شود. از اینرو توصیه می شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی به عمل آید. همچنین به مسافرین محترم، استفاده از زنجیر چرخ، لوازم گرمایشی و ایمنی هنگام تردد در جاده های کوهستانی و مناطق سردسیر توصیه می شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس