۱۷:۵۸:۱۸ - یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
کشاورزی و صنایع تبدیلی اولویت اصلی توسعه استان
اولویت اصلی ما در استان بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی است و ۹۰ درصد تسهیلات اختصاص یافته باید وارد بخش کشاورزی شود.    سیمای زاگرس به نقل از  خبرگزاری صداوسیما:   مرکز کهگیلویه و بویراحمد، استاندار در جلسه با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آن را پدیده ای بی نظیر در دگردیسی […]

اولویت اصلی ما در استان بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی است و ۹۰ درصد تسهیلات اختصاص یافته باید وارد بخش کشاورزی شود. 

 سیمای زاگرس به نقل از  خبرگزاری صداوسیما:   مرکز کهگیلویه و بویراحمد، استاندار در جلسه با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آن را پدیده ای بی نظیر در دگردیسی سیاست و تحولات منطقه ای و دنبا دانست و گفت: با پیروزی این شجره طیبه خدمات و دستاوردهای مهمی برای مردم کشور بویژه این استان داشته است.

علی محمد احمدی عزت، اقتدار، پیشرفت در عرصه های هوافضا، سلول های بنیادین، انرژی صلح آمیز هسته ای، مخابرات، توسعه راه ها و مراکز علمی را از جمله ره آوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: همه وظیفه داریم در حفظ، صیانت و پاسداشت این سرمایه گرانبها تلاش کنیم.
وی آغاز ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی در دهدشت با سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان و بهره برداری از بیمارستان های شهید جلیل یاسوج، گچساران و لیکک در آینده نزدیک در استان را نمونه ای بارز از خدمات و برکات نظام و انقلاب در استان بیان کرد و گفت: با اجرای این طرح ها تحول شگرفی در تامین برق استان و حتی کشور و نیز بالا رفتن تعداد تخت های بیمارستانی استان از میانگین کشوری خواهیم بود.
احمدی همچنین به سفر اخیر وزیر نفت به استان اشاره کرد و افزود: در حوزه انرژی بویژه ساخت و تکمیل طرح های پتروشیمی ۱۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت گرفته است که برای به سرانجام رساندن این طرحها نیاز به همت والا و تلاش شبانه روزی مسئولان استان دارد. 
وی رسانه ها را مولفه بارز جامعه مدنی دانست و گفت، نقد دلسوزانه، امید دادن به مردم، آگاهی بخشی، ایجاد وحدت و همدلی و پرهیز از تخریب،  تفرقه و اختلاف افکنی از رسالت های مهم اصحاب رسانه است که باید به این مهم توجه کنند.
استاندار در ادامه سخنانش با اشاره به توانمندی های بالای استان در حوزه های انسانی، منابع طبیعی و خدادادی، کشاورزی، گردشگری، معادن، نفت و گاز، منابع آبی این استان را بی نظیر در نوع خود در کشور برشمرد و افزود: عزم جدی و همه جانبه، وحدت و همدلی، همفکری، پرهیز از نگاه قومی و قبیله ای و منطقه ای و دوری از سیاسی کاری راهکارهای مهم برای شکوفایی این ظرفیت ها و رشد و تعالی استان است.
احمدی احیا و بازگرداندن واحدهای تولیدی و مشکل دار استان به چرخه تولید با هدف ایجاد اشتغال و افزایش تولید و بهره وری را از اولویت های کاری دولت عنوان کرد و گفت: تاکنون برخی از این واحدها و با پرداخت تسهلات سرمایه در گردش و رفع موانع پیش روی آنها به چرخه تولید بازگشت.

استاندار در رابطه با ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل در استان با بیان اینکه تطویل باند فرودگاه یاسوج و مسائل ایمنی و روشنایی آن انجام شده، از برقرار شدن پرواز بعد از ظهر در فرودگاه یاسوج در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: با چند ایرلاین در این رابطه رایزنی کرده‌ایم و به طور حتم این اتفاق می‌افتد.

وی به راه آهن یاسوج-اقلید اشاره داشت و گفت: ۲۰ کیلومتر از این پروژه در حال کار است، در بودجه ۹۷ نیز ۱۵ میلیارد اعتبار برای این پروژه قرار دادیم و به صورت جدی دنبال این هستیم که عملیات اجرایی ۲۰ کیلومتر دیگر نیز آغاز شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سؤالی در رابطه با روند تغییر مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: نقاط قوت و ضعف بخش‌های مختلف را شناسایی کردیم یک بخش تغییر در حوزه معاونین بود که به سرانجام رساندیم، در مورد مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز از همان ابتدا گفتم که پنج تا ۶ ماه فرصت نیاز دارم که ارزیابی‌ها انجام شود و هر جا تشخیص دهیم آرام آرام تغییر مدیران صورت می‌گیرد.

احمدی در رابطه با استخدام‌های غیرقانونی در برخی ادارات استان گفت: استخدام‌های غیرقانونی بخشی از فرهنگ بد ما است، باید ناشایست بودن این مسائل را دنبال کنیم و هر جا کسی تخلفی کرد تعارف نداشته باشیم، باید در این رابطه به دنبال فرهنگ سازی و پیشگیری باشیم و در صورتی که چنین اتفاقی رخ داد از نهادهای نظارتی می‌خواهیم قاطعانه برخورد کنند.

وی در مورد انتصاب معاونین خود گفت: شایسته‌سالاری ملاک انتخاب مدیران است و در انتصاب مدیران هیچ ملاحظات منطقه‌ای نداشته‌ام، برای انتخاب یک مدیر نظر نمایندگان و نخبگان غیرسیاسی استان را جویا شده و جمع‌بندی آخر را خودم انجام می‌دهم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اولویت اصلی ما در استان بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی است و ۹۰ درصد تسهیلات اختصاص یافته باید وارد بخش کشاورزی شود و یکی از دلایل انتخاب رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی به عنوان معاون اقتصادی استاندار نیز همین بود.

احمدی گردشگری را از دیگر اولویت‌های توسعه استان عنوان کرد و گفت: به دنبال تدوین طرح جامع گردشگری استان هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در ابتدای این جلسه گفت: هم اکنون بیش از ۴۰ سایت و پایگاه خبری، ۱۵ خبرگزاری بصورت نمایندگی، ۵ روزنامه و ۲۰ هفته نامه دارای مجوز در استان فعالیت دارند.
دهبانی پور با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در جهت ارتقا و رشد آگاهی اصحاب رساانه استان افزود: برگزاری کلاس های آموزش حرفه ای برای خبرنگاران، تشکیل هیات نظارت و منصفه بر کار اصحاب رسانه، مدیریت آگهی های تبلیغاتی، جشنواره مطبوعات و برپایی نمایشگاهی از دستاوردها و آثار سایت ها، پایگاه های خبری و نشریات استان از جمله این اقدامات است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس