۱۱:۳۱:۰۳ - سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
۳۰ هزار مشترک در شهر دهدشت مشکل آب شرب دارند!
با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ آب دم‌دره مشکل کم‌آبی بیش از ۳۰ هزار مشترک شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری برطرف می‌شود. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  با بهره‌برداری از فاز دوم ایستگاه پمپاژ آب دم‌دره میزان تولید آب ۳ برابر شده و مشکل تنش آبی مشترکین شهرهای دهدشت، سوق و ۱۷روستای اقماری برطرف […]

با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ آب دم‌دره مشکل کم‌آبی بیش از ۳۰ هزار مشترک شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری برطرف می‌شود.کهگیلویه و بویراحمد|30 هزار مشترک در شهر دهدشت مشکل آب شرب دارند

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  با بهره‌برداری از فاز دوم ایستگاه پمپاژ آب دم‌دره میزان تولید آب ۳ برابر شده و مشکل تنش آبی مشترکین شهرهای دهدشت، سوق و ۱۷روستای اقماری برطرف می‌شود.

 با وجود پیشرفت‌های شگفت‌آوری که در زمینه‌های مختلف حیات بشر صورت گرفته است، آب همچنان اهمیت خود را به عنوان منبع اصلی تأمین انرژی و نیز تولید کشاورزی حفظ کرده است، به همین دلیل برخی از دانشمندان معتقدند که آب دلیل اصلی، بسیاری از منازعات سیاسی و اما به‌صورت پنهانی است.

این روزها و با گرم‌ شدن هوا استفاده از آب‌ شرب توسط مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به شرایط موجود می‌طلبد با رعایت درست و صحیح الگوی مصرف به‌خصوص در این فصل، اجازه دهیم که همه مردم به یک اندازه از آب‌ شرب طبیعی استفاده کنند.

شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت در سال گذشته باوجود بارش‌های اندک، دچار تنش‌ آبی نشد و شهروندان با ضریب اطمینان بیشتر و خیالی آسوده‌تر توانستند از نعمت آب استفاده کنند و تابستان بسیار گرم را پشت‌سر بگذارند و این موضوع مدیریت درست و دقیق آب و فاضلاب شهری کهگیلویه را در پی داشته است.

رئیس آب‌ و‌ فاضلاب شهری کهگیلویه اظهار داشت: روز سه‌شنبه ۴ تیرماه جاری فاز دوم ایستگاه پمپاژ دم‌دره وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و به همین خاطر آب شهرهای دهدشت و سوق به مدت ۱۴ ساعت قطع می‌شود.

داریوش فقهی‌پور افزود: روز سه‌شنبه چهارم تیرماه جاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب آب‌شرب تمام مشترکین شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری قطع می‌شود.

وی با اشاره به مدت زمان قطعی آب گفت: باتوجه به مدت زمان قطعی آب، شهروندان در مدت زمان باقی‌مانده نسبت به ذخیره‌سازی آب اقدام کنند تا دچار مشکل بی‌آبی نشوند.

فقهی‌پور با اشاره به راه‌اندازی فاز دوم پمپاژ دم‌دره و ۳ برابر شدن میزان تولید آب تصریح کرد: با راه‌اندازی فاز دوم ایستگاه پمپاژ دم‌دره ظرفیت تولید آب از ۲۵۰ لیتر بر ثانیه به ۸۵۰ لیتر بر ثانیه می‌رسد.

وی ادامه داد: میزان اعتبار احداث ایستگاه پمپاژ آب دم‌دره به مبلغ ۲۴ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال است که این میزان اعتبار از محل اعتبارات استانی تأمین شده است.

رئیس آب‌و‌فاضلاب شهری کهگیلویه عنوان کرد: با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ آب دم‌دره مشکل کم‌آبی بیش از ۳۰ هزار مشترک شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری برطرف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آب‌ شرب مورد نیاز مشترکین شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری از ۷ حلقه چاه آب در چشمه‌سیاه چرام تأمین می‌شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس