۱۷:۳۸:۴۷ - دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸
۲۶ هزار بیمار مبتلا به فشارخون بالا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تاکنون در این استان بیش از ۲۶ هزار بیمار مبتلا به فشارخون بالا شناسایی شده است. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تاکنون در این استان بیش از ۲۶ هزار بیمار مبتلا به فشارخون بالا شناسایی شده است.


26 هزار بیمار مبتلا به فشارخون بالا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تاکنون در این استان بیش از ۲۶ هزار بیمار مبتلا به فشارخون بالا شناسایی شده است.

 ابراهیم نعیمی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون غربالگری از ۲۰۸ هزار نفر از جامعه هدف در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون این استان انجام شده که بیش از ۲۶ هزار نفر مبتلا به بیماری فشارخون بالا شناسایی شده است.

وی جمعیت این استان را ۷۱۳ هزار نفر اعلام کرد و افزود: پیش بینی می‌شود ۲۱٫۴ درصد این آمار مبتلا به بیماری فشار خون باشند و از این جمعیت ۳۲۰ هزار نفر بالای ۳۰ سال سن دارند.

نعیمی جامعه هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی دانست و بیان کرد: بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ زن باردار در این استان وجود دارد.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از ۲۶ هزار بیمار فشار خونی ثبت شده ۸۶۰ مورد جدید ثبت شده است و نتایج ۴۹ هزار مورد غربالگری در پایگاه‌ها نیز مشخص نیست.

نعیمی از فعالیت ۶۶۱ پایگاه ثابت و سیار خبر داد و گفت: طرح بسیج ملی فشار خون از ۲۷ اردیبهشت مصادف با روز جهانی فشارخون آغاز و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

وی با تقدیر از فعالیت‌های شبانه روزی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و معاونان مختلف دانشگاه برای اجرای باشکوه طرح بسیج کنترل فشارخون تاکید کرد: تمامی موفقیت‌های کسب شده در این طرح حاصل تلاش‌های شبانه روزی مجموعه‌های مختلف دانشگاه است.

نعیمی تاکید کرد: اجرای این طرح در استان از برنامه‌های مورد انتظار و پیش بینی شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همت کارکنان حوزه‌های مختلف از جمله سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جلوتر است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس