۱۴:۲۶:۳۸ - پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
۱۵۵۰ میلیارد ریال مالیات در کهگیلویه و بویراحمد وصول شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه یک‌ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال وصول مالیات در استان داشتیم.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه یک‌ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال وصول مالیات در استان داشتیم.  علی محمد […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه یک‌ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال وصول مالیات در استان داشتیم.1550 میلیارد ریال مالیات در کهگیلویه و بویراحمد وصول شد

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه یک‌ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال وصول مالیات در استان داشتیم.

 علی محمد احمدی در نشست ستاد درآمد و تجهیز منابع کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر دستگاه اجرایی که سطح تولید و درآمد خود را توسعه دهد و بیشتر از سهمیه خود مالیات وصل کند در توزیع اعتبارات مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی به تقویت پایه‌ای وصول مالیات، افزایش درآمد دستگاه‌ها، شناسایی و جلوگیری از فرار مالیاتی در استان تاکید کرد و افزود: تحت هیچ شرایطی کسی از فیلتر مالیاتی عبور نکند.

احمدی با بیان اینکه مالیات موضوعی مهم، ملی و چهار دهه است که درآمد متکی به نفت بوده و اکنون که حرکتی آغاز شده تا این وابستگی  کم و به مرور قطع شود، ادامه داد: این حرکت کاری سنگین و سخت بوده اما راهی است که باید طی شود و باید به فکر افزایش درآمدهای استان بود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دستگاه‌ها و اداراتی که نتوانستند سهمه مالیاتی خود را وصل کنند از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از بودجه آن‌ها کسر می‌شود.

احمدی به وصل مالیات توسط دستگاه‌ها و تحقق سهمیه آنها تاکید کرد و گفت: بنا نباشد که در افزایش درآمد استان و وصل مالیات اجحافی به حق و حقوق مردم شود و در جایی هم باشند کسانی که با ترفند معبری برای فرار مالیاتی خود ایجاد کرده باشند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تحقق یک‌هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال وصول مالیات در هشت ماهه امسال در استان خبر داد و افزود: تلاش بر این باشد تا ضمن تحقق سهمیه استان مازاد داشته باشیم تا خرج و مصارف برخی از کمبودها در استان شود.

احمدی به مسئله برخی از شرکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بانک که مالیاتشان را مستقیم به مرکز کشور پرداخته می‌کنند و جزو درآمد استان محاسبه نمی شود اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و متولیان امر این مسئله را پیگیری  می‌کنند.

با بیان اینکه سهمیه درآمد ۹۷ استان ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به پارسال ۱۴ درصد افزایش دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته سهم درآمد استان محقق شد و مازاد درآمد داشتیم، امسال هم باید این وضعیت تکرار شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس