۱۸:۳۲:۲۹ - سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷
وجود بیش از ۱۲ هزار بازنشسته در کهگیلویه و بویراحمد؛ اختلالات روحی و جسمی افزایش یافته است
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۲ هزار و ۶۵۲ بازنشسته و مستمری بگیر داریم، گفت: امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، مخاطرات و اختلالات روحی و جسمی نیز افزایش پیدا کرده است.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۲ […]

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۲ هزار و ۶۵۲ بازنشسته و مستمری بگیر داریم، گفت: امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، مخاطرات و اختلالات روحی و جسمی نیز افزایش پیدا کرده است. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۲ هزار و ۶۵۲ بازنشسته و مستمری بگیر داریم، گفت: امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، مخاطرات و اختلالات روحی و جسمی نیز افزایش پیدا کرده است.

 عباس نورمحمدی در دومین همایش ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: شرط داشتن جسم سالم و روحیه شاداب و با نشاط، داشتن آگاهی‌های لازم در زمینه سلامت است.

وی با تاکید بر اینکه امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، مخاطرات و اختلالات روحی و جسمی نیز افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: با رعایت برخی قواعد ساده در زندگی روزمره مانند داشتن برنامه ورزشی منظم و سبک، رژیم غذایی سالم و گسترش روابط اجتماعی می‌توانیم زندگی بهتری را برای خود رقم بزنیم و پیری و سالمندی را به تاخیر بیندازیم.

نورمحمدی دوره بازنششستگی و سالمندی را دوره بلوغ فکری و انباشت تجربه‌ها دانست و افزود: آموزه‌های اسلامی بر احترام و تکریم سالمندان تاکید فراوان داشته و سازمان تامین اجتماعی نیز توجه به سلامت و نیازهای روحی و روانی بازنشستگان و سالمندان را جزو اولویت‌ها و سیاست‌های خود می‌داند.

وی تصریح کرد: امید به زندگی، تندرستی و گسترش روحیه شادابی و نشاط در خانواده‌ها از جمله میان سالمندان و بازنشستگان امری ضروری بوده که علاوه بر کاهش هزینه‌های درمانی به حاکم شدن نشاط اجتماعی در جامعه کمک می‌کند.

نورمحمدی بیان کرد: هزینه‌های بالای درمانی برای خانواده‌ها مشکلات زیادی ایجاد می‌کند و باید تلاش کنیم با رفتارهای صحیح بهداشتی و خودمراقبتی از بیماری‌ها و آسیب‌های جسمی و روحی پیشگیری کنیم و این هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وی گفت: هدف سازمان تامین اجتماعی از برگزاری این دوره‌ها این بوده که بازنشستگان و سالمندان را با بیماری‌های رایج در دوران پیری و خطرات آنها آشنا سازد و با آموزش خودمراقبتی و تغذیه سالم از مخاطرات زندگی انان بکاهد.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۲ هزار و ۶۵۲ بازنشسته و مستمری بگیر اصلی زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان قرار دارند.

به گزارش تسنیم، دومین همایش ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران در گچساران برگزار شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس