۲۲:۲۱:۱۹ - سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
مقصران اصلی ریزش پل سوم بشار یاسوج مشخص شدند.
۲۶ آبان ماه امسال و بعد از گذشت کمتر از ۱۵۰ روز از افتتاح پل سوم بشار بخشی از این پل تخریب شد که واکنش‌های متعددی را در فضای واقعی و مجازی به همراه داشت به گونه‌ای که این موضوع به یک جک تبدیل شد.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  ۲۶ آبان ماه امسال […]

۲۶ آبان ماه امسال و بعد از گذشت کمتر از ۱۵۰ روز از افتتاح پل سوم بشار بخشی از این پل تخریب شد که واکنش‌های متعددی را در فضای واقعی و مجازی به همراه داشت به گونه‌ای که این موضوع به یک جک تبدیل شد. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  ۲۶ آبان ماه امسال و بعد از گذشت کمتر از ۱۵۰ روز از افتتاح پل سوم بشار، بخشی از این پل تخریب شد.

۲۶ آبان ماه امسال و بعد از گذشت کمتر از ۱۵۰ روز از افتتاح پل سوم بشار بخشی از این پل تخریب شد که واکنش‌های متعددی را در فضای واقعی و مجازی به همراه داشت به گونه‌ای که این موضوع به یک جک تبدیل شد.

یک روز بعد از ریزش بخشی از پل سوم بشار یاسوج به دستور عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی‌های فنی و یافتن علت ریزش بخشی از این پروژه تشکیل شد که امروز نتیجه بررسی‌ها توسط مدیرکل دفتر فنی استانداری اعلام شده است.

هجیر افشون با اشاره به تشکیل شورای فنی استان با محوریت بررسی وضعیت پل سوم بشار اظهار داشت: در نشست های گذشته به دستور معاون عمرانی استاندار کارگروهی با محوریت دفتر فنی و مشارکت نظام مهندسی، سازمان برنامه و بودجه، سندیکای  پیمانکاران، شهرداری یاسوج، راه و شهرسازی، آبفای شهری و… تشکیل شد.

وی افزود: برای مشخص شدن دلیل وقوع این حادثه مدارک و مستندات(مشاوران طرح، پیمانکاران، دستگاه اجرایی) و لوله فاضلاب که به قطر تقریبی ۶۰ سانتی متر بود، بررسی شد.

افشون، برید، لوله اجرا شده، عدم همسان سازی کف پل، عدم پیش بینی زهکش در دیوار، استفاده از مصالح نامرغوب در پشت دیوار، عدم پیش بینی عمق آب شستگی و ارتفاع کم پی را از جمله علل تحریب دیوار حائل پل سوم بشار عنوان کرد.

وی تاکید کرد: باتوجه به بررسی‌های انجام شده  اداره کل راه و شهرسازی به عنوان دستگاه اجرایی، مشاور طرح و پیمانکار پروژه به صورت ۹۰ درصد و آب و فاضلاب شهری ۱۰ درصد در بروز این حادثه مقصر شناخته شدند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این دو دستگاه اجرایی موظفند از محل منابع داخلی خود این خسارات را جبران کنند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس