۲۳:۰۴:۰۳ - جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸
ماجرای نامه آیت الله ملک حسینی در مورد کارخانه قند و لهراسب باقری+عکس
تاریخ نامه منتشر شده و منتسب به آیت الله ملک حسینی متعلق به ۳۰ مهر ماه سال ۹۷ است، که باید گفت در این چند ماه اقداماتی از سوی دستگاه قضایی برای پیگیری وضعیت این کارخانه صورت گرفته است.   سیمای زاگرس به نقل از صبح زاگرس:  ساعاتی قبلی تصویری از یک نامه در فضای […]

تاریخ نامه منتشر شده و منتسب به آیت الله ملک حسینی متعلق به ۳۰ مهر ماه سال ۹۷ است، که باید گفت در این چند ماه اقداماتی از سوی دستگاه قضایی برای پیگیری وضعیت این کارخانه صورت گرفته است. 

سیمای زاگرس به نقل از صبح زاگرس:  ساعاتی قبلی تصویری از یک نامه در فضای رسانه ای و مجازی استان منتشر شد که منتسب به آیت الله ملک حسینی و خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص یک پرونده قضایی در استان بود.

آن طور که از متن این نامه مشخص است موضوع نامه در خصوص رسیدگی به پرونده کارخانه قند یاسوج و سرمایه گذار ان یعنی لهراسب باقری است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این نامه نوشته است به نظر می رسد فرصت دفاعی کافی برای احقاق حق به این فرد داده نشده است و دستور فرمائید به طریق قانونی پرونده بررسی شود تا خدای ناکرده حقی تضییع نگردد.

گفتنی است تاریخ نامه منتشر شده و منتسب به آیت الله ملک حسینی متعلق به ۳۰ مهر ماه سال ۹۷ است، که باید گفت در این چند ماه اقداماتی از سوی دستگاه قضایی برای پیگیری وضعیت این کارخانه صورت گرفته است.

رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد چند روز پیش در حاشیه ملاقات با مردم از صدور کیفرخواست برای هفت متهم پرونده کارخانه قند یاسوج و همچنین درخواست استرداد این واحد صنعتی به سهامدار سابق (بانک تجارت) خبر داد.

حجت الاسلام مزارعی افزود: در زمان آغاز فعالیت این واحد تولیدی ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در آن فعالیت داشتند که پس از پیگیری ها درزمینه شکایت و تعطیلی پی درپی آن در سال ۹۶ از سوی دستگاه قضا اعلام رای شد.
وی با تاکید براینکه باید پس از اجرای حکم، درآمدی که از آن کارخانه کسب شده به بیت المال برگردانده شود ادامه داد: این پرونده حاوی حدود ۲ هزار صفحه کار تحقیقاتی در ابعاد مختلف است که روز گذشته با صدور کیفرخواست برای متهمان به دادگاه ارسال شد.
مزارعی ادامه داد: با توجه به حساسیت و مطالبه عمومی و رسانه‌ای در خصوص پرونده کارخانه قند یاسوج، کار تحقیقاتی آن نیز با دقت،حساسیت و ظرافت و با مشارکت ضابطان قضائی، سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات تکمیل و با تأیید دادستان مرکز استان صدور کیفرخواست اعلام شده است.
رییس کل دادگستری استان با بیان اینکه در بازدید های به عمل آمده امکان راه اندازی مجدد این کارخانه فراهم است گفت: طبق نظر کارشناسی و ارزیابی های انجام شده ارزش این کارخانه بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان است که صاحب این واحد تولیدی در صدد فروش آن به ارزش یک دهمِ قیمت واقعی آن بود که با دخالت دستگاه قضا این موضوع محقق نشد.

با وجود صحبت های مسئولان دستگاه قضایی استان مشخص نیست افرادی که این نامه را منتشر کرده اند چه قصد و نیتی دارند در حالی که تاریخ نامه متعلق به چند ماه قبل بوده و از طرفی هم پیگیری این پرونده در راهروهای دادگاه های استان در حال پیگیری است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس