۰:۳۶:۱۶ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
روستایی به زیبایی باباکلان گچساران +تصاویر
چشم اندازهای بدیع، چشم نواز و دل انگیز دره ها، کوه ها، دشت ها و رودخانه ها، طراوت و نشاط طبیعی و سرسبزی رویایی، بخشی از جاذبه های طبیعت زیبای روستای باباکلان در گچساران است. سیمای زاگرس به نقل از آفتاب جنوب:   چشم اندازهای بدیع، چشم نواز و دل انگیز دره ها، کوه ها، دشت […]

چشم اندازهای بدیع، چشم نواز و دل انگیز دره ها، کوه ها، دشت ها و رودخانه ها، طراوت و نشاط طبیعی و سرسبزی رویایی، بخشی از جاذبه های طبیعت زیبای روستای باباکلان در گچساران است.سیمای زاگرس به نقل از آفتاب جنوب:   چشم اندازهای بدیع، چشم نواز و دل انگیز دره ها، کوه ها، دشت ها و رودخانه ها، طراوت و نشاط طبیعی و سرسبزی رویایی، بخشی از جاذبه های طبیعت زیبای روستای باباکلان در گچساران است.

درختان سبز گرمسیری و نخل‎ های بلند همراه با باغات مرکبات و چشمه ساران، زیبایی فوق العاده خاصی به “باباکلان”بخشیده است که همین ویژگی آن را در فهرست روستای های زیبای این شهرستان قرار داده است.

 روستای باباکلان در ۴۰ کیلومتری جنوب گچساران  و در دهستان بی بی حکیمه(س) قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران دارای یک هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت است، در این روستا طوایف زیادی در حال زندگی هستند که مهم‌ترین آن‌ها طایفه کشکولی(ایل قشقایی) است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس