۲۲:۳۹:۱۲ - پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷
دولت سال ۹۸ برای فعالیت واحدهای تولیدی استان کمک می کند.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت در سال آینده اعتبارات خاصی برای رونق تولید واحدهای تولیدی استان در نظر نی گیرد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی […]

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت در سال آینده اعتبارات خاصی برای رونق تولید واحدهای تولیدی استان در نظر نی گیرد. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت در سال آینده اعتبارات خاصی برای رونق تولید واحدهای تولیدی استان در نظر نی گیرد.

   غلامرضا تاجگردون روز پنجشنبه در جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولیدکنندگان واحدهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران گفت که واحدهای تولیدی و صنعتی استان مشکلات زیادی دارند و امیدواریم دولت حل مشکلات واحدهای تولیدی استان را در اولویت قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه ستاد تسهیلات واحدهای تولیدی در استان تشکیل شده است گفت: نیاز است وزیر صنعت مشکلات مالی واحدهای تولیدی استان را برطرف کند.
تاجگردون با بیان اینکه تهاتر بدهی واحدهای تولیدی برای سال ۹۸ تصویب شده است، عنوان کرد: برای واحدهای تولیدی که تسهیلات بلند مدت بگیرند اولویت های خاصی در نظر گرفته خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰۸ واحد صنعتی در استان با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی هفت هزار و ۳۳۶ نفر فعال هستند.
داریوش دیودیده تصریح کرد: ۶۸درصد واحدهای صنعتی استان خارج از شهرک های صنعتی و تنها ۳۲ درصد در شهرک های صنعتی مستقر هستند.
وی میزان تولید واحدهای صنعتی استان را ۴/۵ میلیون تن در سال ذکر کرد.
دیودیده تعداد طرح های در دست اجرای استان را ۳۹۵ طرح ذکر کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی ۱۲۰ طرح از این تعداد بالای۶۰ درصد است.
وی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی میزان صادارات واحدهای صنعتی استان نسبت به سال گذشته عنوان کرد: ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در سال جاری به واحدهای صنعتی مشکل دار استان پرداخت شده است.
رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی استان هم نبود بازار را از مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی منطقه دانست و گفت: واحدهای تولیدی با شرایط سختی مواجه هستند.
جبار کیانی تصریح کرد که بخش خصوصی استان با توجه به نداشتن سرمایه و درآمد تاثیر چندانی در بخش صنعت منطقه ندارد.
وی با اشاره به راکد ماندن بعضی از واحد های تولیدی استان افزود: پرداخت تسهیلات توسط بانکها برای فعالیت دوباره و اشتغالزایی این واحدها باید از سوی مسئولان پیگیری شود.
مدیران عامل شرکت نماسازان کارخانه اجر دهدشت و دیگر شرکت های تولیدی استان مشکلات خود را با وزیر صنعت در میان گذاشتند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس