۱۲:۵۳:۳۴ - دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
دشمن در فضای مجازی دنبال تغییر در شیوه زندگی و هویت فرهنگی جوانان است.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن در فضای مجازی دنبال تغییر در شیوه زندگی و هویت فرهنگی در ایران اسلامی به‌ویژه نسل جوان است. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:    فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن در فضای مجازی دنبال تغییر در شیوه زندگی و هویت فرهنگی در ایران اسلامی […]

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن در فضای مجازی دنبال تغییر در شیوه زندگی و هویت فرهنگی در ایران اسلامی به‌ویژه نسل جوان است.دشمن در فضای مجازی دنبال تغییر در شیوه زندگی و هویت فرهنگی جوانان است

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:    فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن در فضای مجازی دنبال تغییر در شیوه زندگی و هویت فرهنگی در ایران اسلامی به‌ویژه نسل جوان است.

وی با تأکید بر فرصت‌های فضای مجازی عنوان کرد: یکی از فرصت‌هایی که دنیای مجازی در اختیار ما قرار داده گسترش آن است به‌طوری که در یک لحظه می‌توان در چند مکان حضور داشت و با هر نقطه‌ای از عالم تماس گرفت.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خواستار حساسیت ویژه مسئولان در زمینه فضای ادامه داد: جغرافیای سیاسی در عالم فضای مجازی معنا ندارد و در نقطه نقطه دنیا می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

سردار خرمدل با اشاره به قدرت دنیای مجازی و سطح‌بندی رسانه‌ها در این فضا گفت: باتوجه به دامنه گسترده دنیای مجازی اکنون خبرگزاری‌ها و رسانه‌های پرقدرت در درجه دوم قرار گرفته و این در حالی است که هر فرد می‌تواند یک رسانه باشد و هرگوشی خود یک ابزار مهم به‌حساب آید.

وی تصریح کرد: به‌دلیل قدرت فضای مجازی، اکنون هر فرد می‌تواند یک خبرگزاری باشد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرعت اخبار و اطلاعات را افزایش دهد.

خرمدل با بیان نقش فضای مجازی در کاهش هزینه‌ها بیان کرد: اینترنت و فضای مجازی هزینه‌ها و زمان را کاهش داده و به لحاظ اقتصادی به مردم کمک کرده است طوری که یک فرد می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن خرید خود را انجام داده و آن را نیز دریافت کند.

وی عنوان کرد: تهدیدات فضای مجازی متناسب با فرهنگ و هویت هرکشوری متفاوت است، حجاب برای کشور ما به‌عنوان یک ارزش محسوب می‌شود اما در غرب مسأله حجاب معنایی ندارد.

خرمدل در ادامه به دیگر تهدیدات فضای مجازی اشاره کرد و افزود: یکی از دیگر تهدیدات فضای مجازی تغییر در شیوه زندگی و نیز هویت فرهنگی ماست، در حال حاضر پوشش‌ها در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد یکسان شده و میان دهدشتی و یاسوجی هیچ‌گونه تفاوتی نیست.

وی عنوان کرد: بزرگداشت کورش در کشور ما طوری شده که جوان شیعه و انقلابی ما، مقبره این فرد را طواف می‌کند و دسته دسته جمعیت برای بزرگداشت این روز به مقبره قدیمی کورش می‌روند، این نشان دهنده آن است که اینترنت و فضای مجازی بر فرهنگ مردم ما تأثیرات خود را گذاشته است.

خرمدل با اشاره به فردگرایی و تخریب الگوهای شخصیتی نظام و کشور گفت: فردگرایی، تخریب الگوها و چهره‌های کشور و نظام از تهدیدات امروز فضای مجازی است و امروز طوری شده که به راحتی مردم و سرمایه‌ها را تخریب می‌کنند.

وی ادامه داد: مخاطرات اطلاعاتی و امنیتی امروز ما از طریق فضای مجازی به خطر افتاده و انتشار تصاویر و فیلم‌های خانوادگی مردم در فضای مجازی زائیده فرهنگ غلط فضای مجازی است.

خرمدل ابراز کرد: طلاق سفید و فرار دختران و زنان حاصل همین فضای مجازی است چنانکه در کشورهای خارجی به ازای هر یک‌هزار نفر یک پرونده در دادگستری وجود دارد اما در استان ما به ازای هر ۴ نفر یک پرونده است و این نشان از تغییر فرهنگ ما است.

وی گفت: هجمه‌هایی که این روزها بر علیه امنیت کشور ما در حال تدارک است آنچنان طراحی شده و بسیار دقیق است که می‌تواند به راحتی به روحیه و بالندگی تفکر ما ضربه بزند و همه این‌ها ناشی از آن است که سواد رسانه‌ای و فضای مجازی نداریم و آموزش‌های لازم را نیز ندیده‌ایم.

خرمدل با اشاره به خطرات ناشی از پایین بودن میزان سواد رسانه‌ای تصریح کرد: ترویج روحیه یأس و ناامیدی در سطح کشور یکی از هجمه‌هایی است که دشمن بواسطه پایین بودن سطح سواد رسانه‌ای ما به این کشور وارد می‌کند و این در واقع نوعی ترور فرهنگی است.

وی عنوان کرد: اگر امروز باقدرت از کشور خود دفاع کرده و آمریکا و انگلیس را در خلیج‌فارس تحقیر می‌کنیم بواسطه همین مردم است اما دشمن در کمین همین مردم نشسته و تفکر آنها را نشانه گرفته تا به آنها ضربه بزند.

خرمدل تصریح کرد: باید باور کنیم که امروز جهان غرب در حال فروپاشی است و آمریکا در مقابل ما به تزلزل افتاده و این نشان از عظمت و شکوه ماست، ما باید به این خودباوری برسیم که ایران توانسته یک ابرقدرت را تحقیر کند و اینها باید برای مردم گفته شود.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به حداقل کاری که می‌توان در مقابل هجمه‌های دشمن انجام داد اشاره کرد و گفت: امروز حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که از ناموس و شرف خود دفاع کنیم و اجازه ندهیم زن و مرد ایرانی در فضای مجازی تحقیر شوند.

وی عنوان کرد: بمباران فکری از سوی دشمنان در حال وقوع است و مشکلات معیشتی نیز به مردم فشار آورده اما به اذن خدا روزی این مشکلات به دست همین مردم رفع می‌شود و آینده روشن است.

خرمدل خاطرنشان کرد: امروز دشمن از فرصتی که در اختیار دارد می‌خواهد به باور، فرهنگ، دین و شرف ما ضربه بزند، در هر حوزه‌ای که به خدا توکل کردیم پیوز شدیم و قطعأ روزی در این فضا پیروز می‌شویم.

در پایان این مراسم با حضور فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان از اپلیکیشن «بلاد شاپور» که حاصل تلاش مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی شهرستان کهگیلویه بوده، رونمایی و از یکی از فعالین فضای مجازی شهرستان تجلیل شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس