۱۷:۴۵:۵۰ - سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
خانواده ها هشدار پلیس را در زمینه چهارشنبه سوری جدی بگیرند.
خانواده ها هشدارهای پلیس را در خصوص چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) جدی بگیرید تا فرزندانشان دچار آتش سوزی یا نقص عضو نشوند.     سیمای زاگرس یه نقل از ایرنا:  فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده ها هشدارهای پلیس را در خصوص چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) جدی بگیرید تا فرزندانشان دچار آتش […]

خانواده ها هشدارهای پلیس را در خصوص چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) جدی بگیرید تا فرزندانشان دچار آتش سوزی یا نقص عضو نشوند. 

 

سیمای زاگرس یه نقل از ایرنا:  فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده ها هشدارهای پلیس را در خصوص چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) جدی بگیرید تا فرزندانشان دچار آتش سوزی یا نقص عضو نشوند.

سردار مهدی انصاری اظهار داشت: آمارها نشان می دهد بیشترین قربانیان چهارشنبه آخر سال کودکان و نوجوانان هستند.
وی افزود: هر ساله در چهارشنبه آخر سال و در آستانه سال نو شاهد حوادث و صحنه های دلخراشی هستیم که برخی از افراد در این ایام به نوعی خواسته یا ناخواسته درگیر این حوادث تلخ می شوند و دیگر راه برگشتی ندارند.
سردار انصاری بیان کرد: اشتباهات گذشته دیگران را تکرار نکنید و عید نوروز را در کام خود و شهروندان تلخ نکنید.
وی عنوان کرد: خرید، نگهداری، حمل، توزیع و فروش مواد منفجره و مواد محترقه جرم است و متخلفان مطابق ماده ۱۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات مجازات خواهند شد.
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد به والدین توصیه کرد که از خرید مواد آتش زا ( ترقه) برای فرزندان به جد خودداری کنند و اگر فرزندان مواد آتش زا ( ترقه)در منزل نگهداری می کنند سعی کنند مواد آتش زا را از دسترس آنها دور کنند تا از بروز اتفاقات ناگوار پیشگیری شود.
وی ابراز داشت: والدین فرزندان خود را از خطرات مواد منفجره و آتش زا آگاه نموده و آنان را از بازی با چنین موادی برحذر دارند.
سوختگی می تواند سیمای دلنشین فرزندان دلبند شما را غیر قابل تحمل کند پس توصیه های پلیس را جدی بگیرید تا به شما شهروندان گرامی آسیبی نرسد.
سردار انصاری افزود: به دلیل برنامه‌های فرهنگی و از همه مهمتر همراهی خانواده ها و قانون مداری شهروندان در سال گذشته، چهارشنبه آخر سال در کهگیلویه و بویراحمد در امنیت کامل و به آرامی سپر شد.
سال ۹۵ چهار نفر بر اثر حوادث جشن‌های چهارشنبه سوری در شهرستان کهگیلویه مصدوم شدند.
جشن چهارشنبه آخر سال معروف به چهارشنبه سوری از دیرباز مورد توجه بوده و ایرانیان مراسم شادی در این روز را برای پذیرایی از فصل شکوفه‌ها و رستاخیز طبیعت ارج نهاده‌اند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس