۱۸:۴۲:۲۴ - چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸
حقوق کارگران شهرداری یاسوج بعد از ۳۶ ماه پرداخت شد!
 حقوق برخی کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج بعد از ۳۶ ماه پرداخت شد تا گام‌های مدیریت شهری دور پنجم برای به روز شدن حقوق و مزایای کارگران استوارتر برداشته شود. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   حقوق برخی کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج بعد از ۳۶ ماه پرداخت شد تا گام‌های مدیریت شهری دور پنجم […]

 حقوق برخی کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج بعد از ۳۶ ماه پرداخت شد تا گام‌های مدیریت شهری دور پنجم برای به روز شدن حقوق و مزایای کارگران استوارتر برداشته شود.حقوق کارگران شهرداری یاسوج بعد از 36 ماه پرداخت شد

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   حقوق برخی کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج بعد از ۳۶ ماه پرداخت شد تا گام‌های مدیریت شهری دور پنجم برای به روز شدن حقوق و مزایای کارگران استوارتر برداشته شود.

برخی کارگران واحدهای مختلف از جمله فضای سبز شهرداری یاسوج در سال‌های اخیر به‌ویژه در دوره شهرداری محمد علی جاوید به صورت مدام در اعتراض به تاخیر بیش از یک ساله در پرداخت حقوق خود در جلوی شهرداری، استاداری و شورای شهر تجمع می‌‌کردند.

با آغاز مدیریت شهری دوره پنجم و انتخاب نستهن مقدم به عنوان شهردار یاسوج پرداخت مطالبات حقوق و مزایای کارگران و به روز شدن حقوق آنان به عنوان یک اولویت در دستور کار قراتر گرفت.

شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی که باید با ایجاد درآمد در بخش‌های مختلف جوابگوی هزینه‌های جاری و حتی اجرای پروژه‌های عمران شهری باشد، روزگار سختی را داشت زیرا «مقدم» شهرداری را با بدهی بیش از ۷۰ میلیارد تومان تحویل گرفته است.

بدون شک با تحمیل بیش از یک هزار نیروی غیرتخصصی و کیفی در شهرداری یاسوج و تراز منفی این نهاد حفظ وضعیت موجود برای هر شهرداری یک افتخار بوده که البته مدیریت شهری دوره پنجم به این مسئله اعتقادی نداشتند و از همان روزهای اول به فکر توسعه شاخص‌های عمران و رفاه شهری بودند و با تعریف پروژه‌های مختلف برای تحقق این مهم گام برداشتند.

اجرای پروژه‌های نهضت آسفالت در قسمت‌های مختلف شهر، احداث بزرگترین خیابان ۴۵ متری به طول ۵ کیلومتر حدفاصل بنسجنان – شرف آباد – دولت آباد – زیرتل و تسریع در روند اجرایی پل چهارم بشار و اتصال آن به سروک در دستور کار شهرداری قرار گرفت و هم اکنون از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار هستند.

شهرداری را بنا را بر به روز شدن حقوق کارگران دانست زیرا معتقد بود دلیلی ندارد کارمند بخش‌های مختلف اداری ماهیانه به موقع حقوق بگیرد ولی کارگر فضای سبز و دیگر بخش‌ها ماه‌ها از بقال سرکوچه قرض بگیرد و منتظر بماند تا بعد از ماه‌ها مبلغی از حقوق و مطالبات معوقه آن پرداخت شود.

فراخوان شهرداری برای تجمع کارگران

شهرداری یاسوج در آخرین اقدام خود برای به روز شدن حقوق کارگران، آنان را فراخوان می‌کند که هر کارگری از فلان شرکت خدماتی مطالبات دارد، جلوی شهرداری تجمع کند تا این طریق با اعمال فشار و تامین طلب پیمانکار مشکل کارگران برطرف شود.

نستهن مقدم شهردار یاسوج از پرداخت مطالبات معوق ۵ ماهه کارگران فضای سبز شهرداری از سال ۹۵ خبر داد و گفت: مبلغ ۲۸ میلیارد ریال برای مطالبات سال‌های گذشته کارگران فضای سبز پرداخت که با این مبلغ بدهی ماه‌های اردیبهشت تا شهریور سال ۹۵ پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تجمع روز گذشته کارگران با فراخوان از سوی شهرداری بوده تا این عزیزان بتوانند مطالبات خود را از پیمانکار دریافت کنند، ادامه داد: در یک‌ سال گذشته در مجموع ۱۳ ماه از مطالبات و معوقات حقوق کارگران سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یاسوج پرداخت شده است.

مقدم با تاکید بر دغدغه داشتن در مورد معیشت کارگران تصریح کرد: خوشبختانه در این دوره کاری شهرداری و شورای شهر یاسوج بخش زیادی از مطالبات کارگران واحدهای مختلف شهرداری که از سنوات گذشته برجای مانده بود پرداخت شد که سبب رضایتمندی و انگیزه کارگران شهرداری برای خدمات‌دهی بهتر به شهروندان گرامی شده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس