۱۴:۴۰:۵۹ - سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
تغییر کاربری اراضی فرهنگی و ورزشی در مناطق حاشیه‌نشین کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به کمبود امکانات عمومی در مناطق حاشیه‌نشین استان، زمین‌هایی که کاربری فرهنگی و ورزشی دارند به هیچ عنوان تغییر کاربری داده نشوند.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به کمبود امکانات عمومی […]

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به کمبود امکانات عمومی در مناطق حاشیه‌نشین استان، زمین‌هایی که کاربری فرهنگی و ورزشی دارند به هیچ عنوان تغییر کاربری داده نشوند.تغییر کاربری اراضی فرهنگی و ورزشی در مناطق حاشیه‌نشین کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به کمبود امکانات عمومی در مناطق حاشیه‌نشین استان، زمین‌هایی که کاربری فرهنگی و ورزشی دارند به هیچ عنوان تغییر کاربری داده نشوند.

محمدکاظم نظری پیش از ظهر امروز در نشست بررسی سکونتگاه‌های غیررسمی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ما بدترین نوع حاشیه‌نشینی را داریم زیرا اگر از چهار تا بلوک یا حلبی ساخته شده باشند به راحتی می‌شود آن‌ها را تخریب کرد اما حاشیه‌نشینی‌های استان ما با امکانات و مصالح جدید و نوساز بوده و با پول و امکانات زیادی در یک فضای غیراستاندارد ایجاد می‌شوند که نمی‌توان در چنین فضای خدمات عمومی و اجتماعی ارائه داد.

وی با بیان اینکه این نوع حاشیه‌نشینی در دنیا خیلی کم‌نظیر است، افزود: در حاشیه‌نشینی‌هایی از این نوع بلافاصله بعد از اینکه ساخت و ساز انجام می‌شود بافت ناکارآمدی ساخته شده است بنابراین در مناطق حاشیه‌نشین ما به لحاظ اینکه امکانات و منابع زیادی صرف ساخت و سازها می‌شود که اصلاح آن‌ها هم هزینه‌برتر است و به جهت نداشتن خدمات عمومی تجمیع و تشدید آسیب‌ها بیشتر است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیشترین حاشیه‌نشینی‌های استان در اطراف شهر یاسوج است، عنوان کرد: راه و شهرسازی در این حوزه متولی اصلی است که باید جوابگو باشد اما به نظر می‌رسد احساس مسئولیت کمتری می‌کند.

نظری بیشترین میزان آلودگی به مواد مخدر را در حاشیه شهرها دانست و بیان کرد: با توجه به کمبود امکانات عمومی در حاشیه شهرهای استان، زمین‌هایی که کاربری فرهنگی و ورزشی دارند به هیچ عنوان تغییر کاربری داده نشوند و اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری عمدتا در این مکان‌ها هزینه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در حوزه عمرانی مصوب شده است که روستاهای اطراف یاسوج به این شهر ملحق شوند که اگر عملی شود شهرداری‌ها ابراز و امکانات بهتری برای جلوگیری از ساخت و سازها دارند.

نظری از بخشداران و دهیاران خواست که عزم جدی داشته باشند تا حداقل در زمان مدیریت آن‌ها ساخت و ساز غیرمجاز انجام نشود و عنوان کرد: بخشی از مشکل ساخت‌وسازهای غیرمجاز هم به بحث بنیاد مسکن برمی‌گردد که هر جا ساخت و ساز غیرمجازی انجام شد آن را سریعا به طرح هادی اضافه کرده‌اند یعنی شکل قانونی به کار غیرقانونی داده‌اند که سبب تشدید مشکلات در حوزه عمرانی شده است.

وی بیان کرد: چون در این مناطق فقر بیشتر است دستگاه‌هایی مانند بهزیستی و کمیته امداد وقت بیشتری را به آن‌ها اختصاص دهند و علاوه بر این خدمات فرهنگی و ورزشی افزایش پیدا کند و فرمانداری شهرستان بویراحمد هم تکمیل کتابخانه مادوان را در تخصیص اعتبارات مورد توجه قرار دهد ضمن اینکه عزم جدی برای به سرانجام رسیدن پارک مادوان وجود داشته باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در اعتباراتی که برای انجام برنامه‌های فرهنگی در اختیار تشکل‌های مردم‌نهاد قرار می‌گیرد اولویت ما این مناطق است ضمن اینکه برنامه‌ها نباید تکراری بوده و باید جذابیت لازم را برای مردم داشته باشند.

نظری با بیان اینکه باید با همکاری دستگاه‌های فرهنگی فضای بانشاطی را در این مناطق ایجاد کنیم تا آسیب‌های اجتماعی کمتر شود، عنوان کرد: اعتبارات تغییر کاربری‌ها در مناطق حاشیه‌نشین شهر یاسوج صرف احداث پارک شود تا با بهره‌برداری این پارک‌ها شاهد کاهش ترافیک در یاسوج و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین باشیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس