۱۰:۱۹:۳۳ - پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
تخصیص ۱۴۰میلیون یورو اعتبار به سد چم شیر گچساران
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار به سد چم شیر گچساران خبر داد و گفت:  این سد  ۲ میلیارد و ۵۰۰ مترمکعب ذخیره آب خواهد داشت.   سیمای زاگرس به نقل از باشگاه خبرنگاران:   استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار به سد چم شیر گچساران خبر داد […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار به سد چم شیر گچساران خبر داد و گفت:  این سد  ۲ میلیارد و ۵۰۰ مترمکعب ذخیره آب خواهد داشت. 

سیمای زاگرس به نقل از باشگاه خبرنگاران:   استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار به سد چم شیر گچساران خبر داد و گفت: این سد ۲ میلیارد و ۵۰۰ مترمکعب ذخیره آب خواهد داشت.

علی محمد احمدی  در نشست مشترک شورای اداری شهرستان‌های بویراحمد و دنا که با حضور بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور در محل روستای عزیزی برگزار شد، گفت: خداوند را شاکریم که در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب شاهد حضور فعال مسئولان کشوری در مناطق محروم استان هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این ایده حضور در بین مردم از شاخص‌های نظام جمهوری اسلامی است که همواره خدماتش بر محور محرومیت زدایی است.

وی بیان کرد: با وجود صعب العبور بودن برخی از مناطق استان تا نیمه دوم سال ۹۸ قریب ۱۰۰ درصد روستا‌های استان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

احمدی با اشاره به ضریب دسترسی به تلفن همراه و پوشش اینترنت در روستا‌های استان، خاطرنشان کرد: این میزان دسترسی تا پایان سال افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه شاید فقر ثروت و سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته باشد، تاکید کرد:، اما فقر منابع در این استان نداریم و بیش از ۱۰ میلیارد مترمکعب روان آب ومنابع آبی در استان وجود دارد که به دلیل عدم سرمایه گذاری به سمت استان‌های دیگر سرازیر است یا به هدر می‌رود.

احمدی بیان کرد: به علت عدم مدیریت صحیح این منابع در گذشته شهر ۲۰۰ هزار نفری یاسوج با تنش آبی رو به رو است.

وی با بیان اینکه یک میلیارد مترمکعب تخصیص آب برای سد چم شیر در دستور کار قرار دارد، افزود: این سد ۲ میلیارد و ۵۰۰ مترمکعب ذخیره آب خواهد داشت.

احمدی از تخصیص ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار به سد چم شیر گچساران خبر داد و گفت: این استان در بخش کشاورزی و صنعتی جای رشد دارد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در استان گفت: کهگیلویه و بویراحمد در بین ۵ استان فارس، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان واقع شده و می‌تواند از ظرفیت بازار‌های بزرگ این استان‌ها استفاده کند.

وی بیان کرد: میزان مطالبات مردم در حوزه دریافت تسهیلات اشتغال زایی حاکی از آمادگی آن‌ها و اشتیاق به کار و تلاش است که بدون شک با تزریق منابع و تسهیلات می‌توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد.

احمدی تاکید کرد: به طور قطع برای ایجاد توسعه باید زمینه رونق گردشگری و فعال کردن واحد‌های تولیدی در استان را به وجود آورد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان از نظر اعطای تسهیلات اشتغال رتبه نخست کشور را کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان سقف تسهیلات برای استان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برنامه‌های هدفمندی برای تخصیص این اعتبارات در نظر داریم.

احمدی با اشاره به سفر وزیر بهداشت در آینده نزدیک به استان گفت: با بهره برداری از بیمارستان‌های جدید استان حدود ۶۰۰ تخت جدید به ظرفیت تخت‌های استان اضافه می‌شود.

مقام عالی دولت در استان تاکید کرد: باید برای ایجاد و تقویت زیرساخت‌های سرمایه گذاری در استان اهتمام جدی داشته باشیم.

احمدی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن محصولات باغی در این استان تولید می‌شود، عنوان کرد: یک کارخانه کنسانتره میوه در استان وجود داشت که تعطیل شده بود در حال تلاش برای فعال کردن این کارخانه هستیم تا زمینه فرآوری محصولات استان ایجاد شود.

وی بر تقویت زنجیره ارزش در استان تاکید کرد و گفت: این مهم در سایه تلاش و همدلی مردم و مسئولان محقق می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه هم اکنون در حوزه راه استان فعال است.

وی با بیان اینکه کریدور شمال به جنوب از مسیر محور “پاتاوه _به دهدشت” از محور خوزستان اقتصادی‌تر است، ابراز کرد: امسال بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافت.

احمدی تصریح کرد: قرارگاه خاتم قول مساعد داده که در تابستان ۹۸ این مسیر زیر بار ترافیک می‌رود.

وی با بیان اینکه مردم این استان برای پایداری این انقلاب ۱۸۰۰ شهید را تقدیم نظام کردند، عنوان کرد: بدون شک خدمت مضاعف به مردم موجب پایداری نظام خواهد شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس