۱۲:۴۷:۱۱ - سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷
برف و باران کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد.
بارش سنگین برف و باران، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر از اواخر امروز سه شنبه نقاط مختلف این استان را در برمی گیرد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش سنگین برف و باران، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها […]

بارش سنگین برف و باران، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر از اواخر امروز سه شنبه نقاط مختلف این استان را در برمی گیرد. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش سنگین برف و باران، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر از اواخر امروز سه شنبه نقاط مختلف این استان را در برمی گیرد.

ولی بهره مند  اظهار داشت: بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر نفوذ ۲ سامانه بارشی به استان ظرف هفته جاری است که سامانه نخست از اواخر امروز تا چهارشنبه شب ادامه دارد.
وی افزود: روز پنجشنبه صبح به طور موقت از شدت بارش ها کاسته می شود اما پنجشنبه عصر و شب پتانسیل بارش در برخی مناطق سردسیری و مرتفع وجود دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: سامانه بارشی دوم از روز جمعه، وارد استان می شود و بارش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
وی بیان کرد که در مدت فعالیت این ۲ سامانه با توجه به شدت بارش‌ها در مناطق و شهرستان های گرمسیری و جنوبی استان، طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی و نیز اختلال در تردد جاده ای ناشی از کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.
بهره مند توصیه کرد که برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان‌های امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود.
میانگین میزان بارش باران از ابتدای سال زراعی تاکنون در این استان بیش از ۵۹۵٫۵ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال پیش افزون بر ۵۰۵ میلی متر افزایش یافته است.
میزان بارش باران ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی این استان از ابتدای مهر تاکنون در یاسوج ۷۶۷٫۸،سی سخت ۶۸۹٫۸، دهدشت ۶۲۴٫۹، گچساران ۵۰۸٫۷، لیکک ۵۱۶٫۹ و امامزاده جعفر ۵۲۶٫۸ میلیمتر بوده است.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس