۱۲:۱۱:۰۹ - چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
ایجاد معرفت و آگاهی نسبت به سیاهی دوران غیبت امام عصر(عج) ضروری است.
یکی از ابزارهای آماده کردن مردم برای آن دوران و تشدید انتظار در وجودشان برگزاری جشن هایی همراه با ایجاد معرفت نسبت به امام عصر، ایجاد معرفت و آگاهی نسبت به سیاهی دوران غیبت، امتیاز انتظار او و توصیف دوران ظهور است و به حول قوه الهی باید همه در این عرصه خدمت کنیم.   […]

یکی از ابزارهای آماده کردن مردم برای آن دوران و تشدید انتظار در وجودشان برگزاری جشن هایی همراه با ایجاد معرفت نسبت به امام عصر، ایجاد معرفت و آگاهی نسبت به سیاهی دوران غیبت، امتیاز انتظار او و توصیف دوران ظهور است و به حول قوه الهی باید همه در این عرصه خدمت کنیم. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد معرفت و آگاهی نسبت به سیاهی دوران غیبت امام عصر(عج) ضروری است. 

 آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی سه شنبه شب در نشست هماهنگی برگزاری جشن های نیمه شعبان افزود: یکی از ابزارهای آماده کردن مردم برای آن دوران و تشدید انتظار در وجودشان برگزاری جشن هایی همراه با ایجاد معرفت نسبت به امام عصر، ایجاد معرفت و آگاهی نسبت به سیاهی دوران غیبت، امتیاز انتظار او و توصیف دوران ظهور است و به حول قوه الهی باید همه در این عرصه خدمت کنیم. 

وی با اشاره به آیه شریفه از قرآن و همچنین تشریح روایتی اظهار کرد: در این آیه آمده است که روزی که بعضی از آیات الهی بیایند(روایت فرمودند که منظور مهدی موعود(عج) است). روزی که ایشان بیایند کسانی که پیش از آن ایمان نداشته اند و همچنین در دوران ایمانشان کار خوب و خیر نکردند، طرفی نمی برند. 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نقش آفرینی در زمان او و خدمت به بشریت، از ان و حق کسانی است که در دوران غیبت به آن ایمان داشته باشند و به او و راه او خدمت کرده باشند . 

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: سایر انسان ها کسانی هستند که نشسته اند تا انسان های پاک برای هدایت آنها گام بردارند. 

وی ادامه داد: ما مدعی هستیم مسلمانیم، شیعه هستیم و مدعی هستیم که در انتظار امام عصر(عج) هستیم و این ادعا وظیفه ما را سنگین می کند و نشان می دهد که ما مدعی ایمان و عمل صالح در عصر غیبتیم و باید اینچنین باشد.  خدای ناکرده اگر ادعاهای ما با عملمان هماهنگ نباشد، در آینده که او خواهد آمد، از کسانی هستیم که دیگران برای ما تبلیغ می کنند، ما را به هدایت دعوت می کنند، دیگران به ما می گویند از کفر خارج شوید و به ایمان روی بیاورید، از ظلم و فسق خارج شوید و به پاکی و صلاح روی بیاورید. 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نفعی که انسان های دوران ظهور از حضور امام عصر می برند، نفع عمومی و نفع خاص است که نفع عام عاید همه می شود. لیکن دعوت و خدمت از ان انسان هایی است که در دوران پیش از ظهور به عنصر ایمان و عمل صالح خود را مزین کرده باشند. 

ملک حسینی تاکید کرد: ادعای ما حکایت از ایمان و عمل ما دارد و باید این ادعا ثابت باشد و خودمان برای ظهور امام عصر آماده باشیم و جامعه را نیز برای ظهور آماده کنیم. 

وی با اشاره به دعای افتتاح بیان کرد: از خداوند می خواهیم که: خدایا ما را در حکومت و دولت او که رغبت داریم و دوست داریم آن روز برسد، از داعیان، خدمت گذاران و منادیان دوران او قرار دهی. نه انسان هایی که بر آنها فریاد زده می شود که مومن شوید و فسق را کنار بگذارید. باید خودمان پاک و مومن باشیم تا دیگران را به پاکی و ایمان دعوت کنیم. 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری برنامه های نیمه شعبان در استان گفت: سالهای گذشته چنین تلاش و خدمتی از جانب مسئولان رخ داد و باید این سلسه به حول قوه الهی ادامه پیدا کند. 

آیت الله ملک حسینی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر برگزاری مراسم در سراسر استان، اظهار کرد: باید زیباسازی فضای شهرها و روستاها و مسیرها انجام شود تا این احساس که فضا فضای جشن است در همه ایجاد شود . 

وی ادامه داد: باید به نحوی عمل شود که مساجد در سراسر استان جشن و مراسم داشته باشند و چراغانی شهر نیز انجام شود . 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بر همکاری دستگاه های فرهنگی برای تحقق برنامه های جشن های نیمه شعبان تاکید کرد و افزود: هرچه که هست متعلق به امام زمان است و باید ظرفیت ها برای برگزاری برنامه ای مناسب به کار گرفته شود. 

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: جشن بزرگ نیمه شعبان نیز در مصلای امام خمینی یاسوج برگزار خواهد شد و باید با حفظ شأن، برنامه های مناسبی اجرایی شود. 

وی افزود: باید در این برنامه که به نام امام عصر(عج) است، حرامی مرتکب نشویم و همچنین در بخش های تامین امنیت، موارد اجرایی و موارد جانبی نیز اقدامات لازم انجام شود. 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بر فضا سازی مناسب برای برگزاری این جشن بزرگ تاکید کرد. 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس