۱۵:۴۱:۰۳ - سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷
اختصاص ۲۲۰ میلیون دلار به پتروشیمی دهدشت
حدود ۲۲۰ میلیون دلار توسط وزیر نفت از صندوق توسعه ملی به پتروشیمی دهدشت اختصاص داده شد. زیر ساخت های پتروشیمی دهدشت و کارهای مهندسی آن انجام شده و در حال حاضر از ۳ درصد به ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و […]

حدود ۲۲۰ میلیون دلار توسط وزیر نفت از صندوق توسعه ملی به پتروشیمی دهدشت اختصاص داده شد. زیر ساخت های پتروشیمی دهدشت و کارهای مهندسی آن انجام شده و در حال حاضر از ۳ درصد به ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۲۲۰ میلیون دلار توسط وزیر نفت از صندوق توسعه ملی به پتروشیمی دهدشت اختصاص داده شد.

 عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زیرساخت های کهگیلویه مشکل دارد و اگر بخواهیم در هر حوزه کار یانجام دهیم باید اول زیر ساختهای استان را درست کنیم.

هاشمی پور عنوان کرد: در بخشی شعار و حرف زدن کار نمی شود بلکه باید  کار انجام شود.

وی ادامه داد: باید یک تعدادی  به میدان بیایند و بسوزند تا با این سوختن شمعی برای مردم روشن کنند، تنبلی و کاهلی فایده ای ندارد بلکه باید آدم تازه نفس و کار آمد و روح انقلابی و جهادی می خواهد تا از کار کردن برای مردم خسته نشودو خود را در اختیار مردم قرار دهد و کار بزرگ انجام دهد.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زیر ساخت های پتروشیمی دهدشت و کارهای مهندسی آن انجام شده و در حال حاضر از ۳ درصد به ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

هاشمی پور بیان کرد: و در همان زنجیره که مربوط به گچساران و فاز دوم پالایشگاه بید بلند است پیش می رود.

وی افزود: منابع مالی پتروشیمی دهدشت تأمین شده و حدود ۲۲۰ میلیون دلار از سوی وزیر نفت تخصیص داده شده که این میزان اعتبار از سهمیه خود نفت و صندوق توسعه ملی بوده است.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مناقصه پیمانکار دوم ساختمانهای غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت برگزار شد و تا ۲۰ روز آینده برای تجهیز به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان مستقر می شود.

هاشمی پور اضافه کرد: در سال آینده نیز شاهد خط لوله اتیلین از گچساران به دهدشت و خط لوله آبرسانی از مارون به پتروشیمی هستیم.

وی گفت: بعد از ۱۸ سال پروژه محور ارتباطی سوق به دهدشت به طول ۱۰ کیلومتر تنها ۳ درصد به اتمام آن مانده است و به زودی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم که پروژه محور ارتباطی دهدشت به چرام نیز ظرف ۳ ماه آینده به اتمام برسد تا یکی از دغدغه های مهم مردم کهگیلویه مرتفع شود.

هاشمی پور اضافه کرد: در گذشته مهاجرت به دهدشت زیاد بود اما در حال حاضر به برکت خدمات نظام جمهوری اسلامی و تلاش های بسیار زیر ساخت های لارم در نقاط مختلف فراهم شده و شاهد مهاجرت معکوس از دهدشت هستیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس